Žádný projekt nelze popsat slovy. Profesionální program musí umožnit svému uživateli snadnou, rychlou ale přitom kvalitní možnost prezentovat své návrhy. ARCHline.XP nabízí kvalitní nástroje pro fotorealistické zobrazení navrhovaného objektu.

 
Simulace stínů, oslunění, zastínění, denní osvětlení
ARCHline.XP nabízí simulaci stínů v reálném čase. Můžete nastavit umístění objektu vzhledem k jeho zeměpisné šířce a délce, nastavit jakékoliv roční období a jakoukoliv denní dobu a pozorovat  oslunění / zastínění. Přetáčením kolečka myši pozorujete působení sluneční svitu. Můžete si nechat vytvořit i animace pro přesný časový limit. Vhodné pro:

- stanovení vlivu novostavby na stávající zástavbu
- studie zastínění domu a pozemku
- stanovení proslunění bytů, popř. výpočet doby oslunění obytných místností
- optimalizace rozměrů a polohy oken
- návrh a posouzení stínicích prvků
- optimalizace rozměrů, polohy a materiálů oken a světlíků
- optimalizace barevného řešení interiérů
- studie denního osvětlení
- studie zastínění a oslunění
 
Rendering
ARCHline.XP je integrován s Lightworks rendering enginem. Pomocí Lightworks engine získáte realistický dojem vašich vizualizací. Zde jsou některé ukázky vizualizací z ARCHline.XP zařazených do soutěže pořádaných výrobcem software. Vizualizace místnosti Indiry Wisepart celou soutěž i vyhrála.ARCHline.XP (Indira Wisepart).


ARCHline.XP (Andrea Sallak).
 
Perspektivní/Kolmé pohledy
V ARCHline.XP máte k dispozici jak perspektivní tak i kolmé pohledy (horní, boční, čelní). Perspektivní pohled poskytuje více informací o hloubce a je podobný reálnému pohledu. U kolmých pohledů se všechny objekty zobrazují ve stejném měřítku.
 
Průchody, průlety, animace
ARCHline.XP vám umožní procházení modelem. Pomocí klávesnice nebo myši se můžete snadno navigovat v prostoru jako ve video hře  Můžete se rozhlédnout po místnosti, projít jiných místností, stoupat nebo sejít po schodech.
 
Kolmé pohledy na zdi
Tyto pohledy zobrazují objekty, které nejsou zřetelně vidět v půdoryse např.: lišty, označení, velikosti oken nebo dekorační vzor, který je použit na zdi. Vytvoříte je výběrem zdí a vymezením prostoru. Pohledy jsou automaticky umístěny v půdoryse jako obrázky
 
Prostorové šrafování
Pro simulaci povrchů v čárovém pohledu bez neviditelných hran můžete použít nové typy tzv. prostorových šrafur.
Povrchové šrafy nastavujete přímo v dialogovém okně při výběru materiálů. Každému druhu materiálu můžete přiřadit jinou strukturu šrafování. Vše se automaticky promítne ve všech pohledech.