Pomocí ARCHline.XP můžete vytvářet architektonické studie, ale také kreslit kompletní prováděcí výkresovou dokumentaci. V této kapitole si ukážeme tvorbu polomontovaného stropu YTONG se všemi detaily.
 
II. Detailní rozkreslení (pokračování)
 

6. Sklopené řezy.
Pro výkres skladby stropu potřebujeme ještě sklopené řezy. Vše co jsme v předchozích postupech vytvářeli, nám nyní usnadní jejich tvorbu.
  • Na obvodové zdi vytvořte věncovku a nobasil jako dvojvrstvou zeď. Tuto "zeď" využijeme pouze při tvorbě řezů, proto ji uložte do separátní hladiny. Při tisku dokumentace ji jednoduše vypnete.
  • Dále při tvorbě řezu budeme potřebovat výztuž. Tu si můžete vytvořit pomocí 3D modeláře. Uložte do knihovny a použijte v projektu. Tuto výztuž uložte také do hladiny, kde máte věncovku.
      
 
  • Aktivujte příkaz Vytvořit 3D model a zapněte tvorbu pohledu pouze aktivního podlaží. Vytvořte řezy.
  • Zkopírujte pohledy řezů do schránky (Ctrl+C) - ujistěte, se že okna řezů jsou typu "Výkres", jinak čárový model nezkopírujete !
    Aktivujte půdorysné okno a vložte si řezy na prázdné místo do výkresu (Ctrl+V). Vytvořte z jednotlivých řezů 2D skupiny a umístěte je na projekt (ve 2D skupině si můžete také vytvořit podklad, pro správné zobrazení použijte prioritu).
  • Označení řezů můžete z 2D výkresu vymazat (nebo je umístit do separátní hladiny), vlastní okna řezů se i tak budou odkazovat na smazanou čáru řezu, takže při modifikacích, stačí znovu vygenerovat řezy a zkopírovat je do 2D skupin. Samotná okna můžete vypnout, aby zbytečně nezabíraly místo na pracovní ploše.
 
6. Tepelné mosty.
Když už máme řezy hotové, bylo by škoda je nevyužít k dalším výpočtům. Uživatelé ARCHline.XP Energy (od verze 2010) mohou  použít i software, který vypočítá součinitel prostupu tepla řešením 2D teplotního pole.  Můžete si zobrazit průběh izoterm, tepelných toků i termogram mapující tepelné mosty.
 
Se zateplením
Bez zateplení
 
            
         

Zde na diskusním fóru
můžete zadávat své případné dotazy, nebo náměty, či návrhy, rádi Vám je zodpovíme.