Odborné články

ARCHLine.XP Rendering – pracovní postup

Naučte se vytvářet vizualizace pomocí ARCHLine.XP 2023!

Nový modul vykreslování ARCHLine.XP 2023 nabízí rychlý a snadný způsob, jak vytvářet fotorealistické vykreslování, ale k dosažení velkolepých výsledků potřebujete znát správná nastavení.
CELÝ ČLÁNEK >>

Přechod na ARCHLine.XP pro uživatele SketchUp

Toto je praktická příručka jak používat vaše stávající designérské dovednosti při práci s ARCHLine.XP. I když s návrhovým software teprve začínáte, doporučujeme přečíst si tento článek. Dozvíte se zde rozdíly a podobnosti mezi těmito softwarovými produkty.
CELÝ ČLÁNEK >>

ARCHLine.XP: BIM & Energetická renovace – výhodná spolupráce

Kdo ve světě architektury a stavebnictví neslyšel o „BIM“? BIM je v módě již několik let a nyní je nepostradatelný u (téměř) všech projektů.
Energeticky efektivní renovace je klíčovým problémem naší společnosti, jež zahrnuje ekologické, ekonomické a sociální otázky.
.
CELÝ ČLÁNEK >>

ARCHLine.XP: Výběr správného nástroje pro návrh interiéru

Každý projekt návrhu interiéru začíná nápadem. Ale i ty nejlepší koncepty mohou být ztraceny bez pomoci inovativních designových nástrojů. Jedním z takových nástrojů je software ARCHLine.XP, snadno použitelný a komplexní program, který usnadní práci každému interiérovému designérovi. Přečtěte si  článek, který se objevil v online časopise MAGAZIF pro interiérové designéry.

CELÝ ČLÁNEK >>

2D, 3D A BIM – JAKÝ JE ROZDÍL?

Pokud jde o projekční software, jeho výběr je nekonečný. Pro pokrytí potřeb mnoha profesionálů toto odvětví poskytuje softwarová řešení pro 2D, CAD i BIM návrh. Jaké jsou silné stránky každého typu a pro jaký druh práce byste měli který použít?
CELÝ ČLÁNEK >>

Tutorial – Renderování v ARCHLine.XP

Naučte se vytvářet působivé fotorealistické vizualizace. Od nastavení pohledu až po vytvoření finálního renderingu si detailně předvedeme, jaké hodnoty nastavit a na co si dát pozor.
CELÝ ČLÁNEK >>

Průvodce renderováním

Vytvoření dobrého fotorealistického obrázku není totéž jako stisknutí tlačítka. Musíte se naučit zacházet se světly a stíny, musíte znát fyzikální vlastnosti materiálů, musíte najít ideální úhel pohledu a postupně budovat fotorealistický obraz, který vypadá realisticky.

CELÝ ČLÁNEK >>

Našich 5 oblíbených vlastností ARCHLine.XP 2021

Neustále vylepšujeme návrhový BIM software ARCHLine.XP přidáváním hodnotných nových funkcí, které každý den zlepšují váš návrh. Zde je 5 našich oblíbených.

CELÝ ČLÁNEK >>

BIM projektování – dřevostavby

Při návrhu dřevostavby můžete určit detailní vlastnosti konstrukce. Pravidla rozmístění používají nastavení podle charakteristik různých systémů a samozřejmě také individuální nastavení.

CELÝ ČLÁNEK >>

BIM nástroje pro tvorbu plánů osvětlení

ARCHLine.XP je jediný software na trhu, který je obsahuje nástroje jak pro architekturu/stavební projektování, tak pro interiérový design. Rozsah software umožňuje architektům i designérům navrhovat projekty ve svých oborech a dokonce se podílet na rozsáhlých projektech. V níže uvedeném příkladu si ukážeme, jak vám ARCHLine.XP pomůže s komplexním úkolem: vytvoření plánů osvětlení, správou světelných zdrojů a přesnou kvantifikací svítidel.

CELÝ ČLÁNEK >>

Popisky ARCHLine.XP 2020

Popisky jsou dynamická textová pole, která sledují změny ve vašem návrhu – další skvělý dokumentační nástroj pro ARCHLine.XP 2020.

CELÝ ČLÁNEK >>

Inteligentní rastr ARCHLine.XP 2020

Seznamte se s důležitou funkcí ARCHLine.XP 2020: Konstrukční rastr.

CELÝ ČLÁNEK >>

Remodeled in ARCHLine.XP – Bauhaus, Dessau

Vydejte se na prohlídku a prozkoumejte 100 let starý Bauhaus. Jako pocta stého výročí této kultovní budovy tým CadLine znovu vytvořil kampus Bauhaus v ARCHLine.XP.

CELÝ ČLÁNEK >>

Uživatelská zóna

Dveře Sapeli Praktik a Ester

Na příkladu interiérových dveří Sapeli si ukážeme použití průvodce tvorby dveří a oken.
Podívejte se jak snadné je vytvořit nové otvorové prvky se všemi jejich detaily.

CELÝ ČLÁNEK >>

Materiály z fotografie

Jak z fotografie skutečné konstrukce převzít a vytvořit vlastní materiály pro potřebu fotovizualizace.

CELÝ ČLÁNEK >>

Napojení sendvičových zdí

Pomocí příkazu pro grafické napojení zdí je možné přímo na půdorysném plánu vytvořit složité napojení jednotlivých vrstev zdí, bez nutnosti natavení priority.

CELÝ ČLÁNEK >>

Umístění budov na terén

Někdy je zapotřebí umístit budovy do reálného prostředí – do reálného terénu. ARCHline.XP k tvorbě takovýchto studií nabízí v jednom projektu seskupení několika budov z různých projektů. Každá budova může být spravována samostatně.

CELÝ ČLÁNEK >>

ARCHLine.XP začínáme II.

V této kapitole pokračujeme s přípravami projektu. Zkontrolujte si nastavení kótování podle ČSN.

CELÝ ČLÁNEK >>

ARCHLine.XP začínáme I.

První ze série článků pro začátečníky, díl první – nastavte si pracovní prostředí programu.

CELÝ ČLÁNEK >>