Workshopy

ARCHLine.XP pro interiérové designéry a stavební projektanty

Intenzivní kurz určený jak pro začínající, tak pro pokročilé uživatele software ARCHLine.XP. Vlastnictví software ARCHLine.XP není podmínkou, pro účely kurzu poskytujeme školní verzi software. Postupně probereme vlastnosti software ARCHLine.XP, tak abyste mohli vytvářet komplexní projekty.
Kurz je rozdělen do šesti tematických lekcí. Každé lekci je určen jeden den. Můžete si objednat kompletní školení nebo účastnit se pouze určitého dne, podle Vašeho zájmu.

Termíny:

1. Ovládání a filozofie programu24. květen (Praha)
2. Speciál stavební projektováníkvěten – září (Praha)
3. Speciál návrhy interiérůkvěten – září (Praha)
4. Střechy, schodiště, otvorové prvky, klenby, volné tvarykvěten – září (Praha)
5. Zaměření, rekonstrukce, knihovny, objekty, materiálykvěten – září (Praha)
6. Vizualizace, animace, fotomontáž, osvětleníkvěten – září (Praha)

1. Ovládání a filozofie programu ARCHLine.XP pro začátečníky

2.890,- Kč

(doporučeno pro: stavební projektování, návrhy interiérů, architektura)

  • Nastavíme si program pro práci a vysvětlíme si ovládání programu.
  • Vytvoříme model místnosti, podlaží a celé budovy. Seznámíme se s kreslícími nástroji a naučíme se používat BIM nástroje (zdi, stropy, dveře, okna, schodiště, střechy…. ) na příkladu dvoupodlažního rodinného domu. Vysvětlíme si systém podlaží, správu hladin a vazby mezi konstrukcemi.
  • Předvedeme si použití interních a internetových knihoven (objekty, materiály ….) .
  • Osvojíme si tvorbu modelu z CAD výkresu, PDF souboru, papírové předlohy a použití projektu z jiného BIM software (ArchiCAD, Revit…) a ze všeobecného 3D modeláře (SketchUp).

2. Speciál stavební projektování – prováděcí dokumentace v BIM, terén, energetika

3.890,- Kč

(doporučeno pro: stavební projektování, návrhy interiérů, architektura)

Budeme se věnovat prováděcí dokumentaci a technickým výkresům. Proberme všechny druhy kótování, naučíme se vytvářet vlastní typy čar a šrafování. Vytvoříme řezy, upravíme půdorysy a pohledy podle zásad prováděcí dokumentace (stropy, překlady …). Naučíme se tvorbu legendy místností a legendy materiálů. Naučíme se vytvářet popisky, tabulky a výkazy podle principů BIM. Vytvoříme tiskové sestavy s vlastním popisovým polem resp. razítkem a představíme provázanost výkresů.
Naučíme se také vytvářet a modifikovat terén, tvořit komunikace a vysvětlíme si jak zadávat výkopové práce.

Energetické hodnocení budov – naučíme se jak zadávat konstrukce pro energetické výpočty a převod do programů pro NZÚ, PENB, Energetický štítek

3. Speciál návrhy interiérů – obývací místnost, kuchyně a koupelny

2.890,- Kč

(doporučeno pro: návrhy interiérů, architektura)

Na příkladu obývací místnosti si  podrobně vysvětlíme nástroj Modelář místností a práci s knihovnami. Naučíme se vytvářet materiály a měnit jejich vlastnosti. Z návrhu vytvoříme prezentaci a dokumentaci. Ukážeme si jak prezentovat projekt, aby byl úspěšný v soutěžích a výběrových řízeních.  Vytvoříme řezy a pohledy, naučíme se pracovat s nástroji pro kótování, vytvoříme popisky, tabulky a výkazy podle principů BIM. Vytvoříme tiskové sestavy s vlastním popisovým polem resp. razítkem a představíme provázanost výkresů. Naučíme se nastavit rendering tak, aby vizualizace byla realistická.

Na příkladu kuchyně a koupelny si podrobně vysvětlíme designérské nástroje pro tvorbu kuchyní (skříně, skříňky, police, pracovní deska, lišty, osvětlení …) a naučíme se používat systém pokládky (styly, obklady, dlažby, parkety, nástěnné panely …). Osvojíme si využití využití BIM knihoven výrobců sanity, koupelnového nábytku, zařízení, specifického vybavení a naučíme se vytvářet atypický kuchyňský/koupelnový nábytek. Vytvoříme výkazy, výrobní výkresy, spárořezy a prezentaci návrhu.

4. Střechy, schodiště, otvorové prvky, klenby, volné tvary

2.890,- Kč

(doporučeno pro: stavební projektování, návrhy interiérů, architektura)

Tato lekce se podrobně věnuje tvorbě střech pro účely tvorby podkrovních místností, vysvětlíme si tvorbu schodišť a zábradlí, naučíme se zadávat vlastní dveře a okna. Osvojíme si tvorbu kleneb a volných tvarů.

5. Zaměření, rekonstrukce, objekty, BIM knihovny, nábytek, materiály

2.890,- Kč

(doporučeno pro: stavební projektování, návrhy interiérů, architektura)

Vysvětlíme si jak zaměřit stávající stav a vytvořit z něj BIM projekt. Naučíme se vytvářet BIM projekt z fotografií. V této kapitole proberme možnosti používání interních knihoven, propojených BIM knihoven a dalších knihoven dostupných z internetu. Vytvoříme si vlastní objekty a materiály. Osvojíme si práci s designérskými nástroji pro tvorbu nábytku. Podklady pro výrobu.

6. Osvětlení, vizualizace, animace, ARCHLine.XP LIVE

3.890,- Kč

(doporučeno pro: stavební projektování, návrhy interiérů, architektura)

Naučíme se pracovat s knihovnou světel, načítat osvětlení z internetových knihoven. Vytvoříme vlastní světla a budeme nastavovat světelné zdroje. Naučíme se vytvářet světelné LED pásy a svítící texty. Z projektů předchozích lekcí vytvoříme vizualizace a animace. Naučíme se ovládat ARCHLine.XP Live.

Jak probíhá výuka?

Výuka probíhá od 9.30 do 15.30 hod
V kurzech je minimální počet účastníků 3. Maximální počet účastníků je 6, tím je zaručeno, aby se lektor mohl věnovat každému účastníku individuálně. Vysvětlované učivo je nejprve prezentováno pomocí dataprojektoru, kde účastník vidí práci lektora a poté si zkouší postupy na svém počítači. Lektor je připraven poskytnout radu, případě pomoci účastníkovi s probíraným učivem tak, aby jej stoprocentně zvládl. S radou a pomocí je vedle lektora připraven i asistent, aby bylo možné se věnovat více účastníkům zároveň. Je nutné, aby si účastník přinesl s sebou vlastní notebook.

Školení také zahrnuje:

občerstvení o přestávkách i během celého kurzu,
oběd formou lahůdkové bagety,
podpůrné výukové materiály,
konzultace s lektorem,
certifikát jako doklad o absolvování kurzu (při absolvování všech 6 workshopů).

Přejete si začlenit do kurzu další témata?
napište nám, rádi doplníme.

Všechny ceny bez DPH 21%.

V případě zájmu nás prosím kontaktujte.