ARCHLine.XP: Výběr správného nástroje pro návrh interiéru

Každý projekt návrhu interiéru začíná nápadem. Ale i ty nejlepší koncepty mohou být ztraceny bez pomoci inovativních designových nástrojů. Jedním z takových nástrojů je software ARCHLine.XP, snadno použitelný a komplexní program, který usnadní práci každému interiérovému designérovi. Přečtěte si  článek, který se objevil v online časopise MAGAZIF pro interiérové designéry. 

Při práci designéra by bylo obtížné se obejít bez moderního softwaru. Ten by měl nabídnout široké možnosti prezentace projektu během setkání s klientem – kvalitní vizualizace nestačí, investor stále častěji očekává pokročilé animace, filmy nebo procházky v projektu. Prezentace projektu je však pouze jednou stranou mince. To co je pro interiérové designéry obzvláště důležité, a to v každodenní praxi, je snadné použití a přesnost, stejně tak jako možnost širokého využití funkčnosti – to vše dnes musí nabídnout dobrý program. Software ARCHLine.XP je osvědčený nástroj, jehož potenciál ocení jak zákazníci, tak uživatelé programu. Jaká je jeho inovativnost?

ARCHLine.XP přichází s novým, rychlým renderovacím modulem

Nový renderovací modul ARCHLine.XP Live umožňuje rendering v reálném čase, takže změny probíhají okamžitě. Tímto způsobem lze čas, který jsme dosud museli strávit dlouhým výpočtem vizualizací, strávit návrhem. Program vám navíc umožňuje prezentovat přirozené světlo, vegetaci, vodu a další prvky prostředí. Díky tomu naše vizualizace získají požadovaný fotorealistický charakter.

Kompatibilita softwaru 

Extrémně důležitou vlastností ARCHLine.XP je jeho kompatibilita s mnoha formáty souborů. Při navrhování interiérů je třeba si uvědomit, že konečný výsledek je vytvářen ve spolupráci se specialisty z různých oborů. Schopnost importovat a exportovat 2D a 3D soubory v různých formátech je zásadní. ARCHLine.XP pracuje až se 14ti populárními formáty. Technologie BIM umožňuje přenášet informace o projektu bez ztráty dat a umožňuje specialistům z různých oborů spolupracovat v jednom souboru. Díky kompatibilitě s jinými programy bude náš projekt kompletní a funkční. 

Dát vašemu projektu charakter pomocí modelovacích nástrojů

Kromě hotových modelů nábytku poskytovaných výrobci, velmi často používáme i vlastní objekty. Aby bylo možné do projektu umístit nábytek na míru, musí být náš program vybaven nástrojem pro 3D modelování. S programem ARCHLine.XP můžeme snadno vytvořit jakýkoli nábytek, navíc je software vybaven pokročilým parametrickým návrhovým modulem. S jeho pomocí můžeme snadno vytvořit jakýkoli tvar, stejně jako modelovat vlastní čela skříněk a jejich průřez.


Od nápadu ke kreslení

Jakmile je celá myšlenka přenesena do 3D světa, je na čase vytvořit výkresovou dokumentaci. Tato fáze projektu nemusí být zdlouhavá a nepříjemná – ARCHLine.XP vám umožní snadno vytvořit úplnou dokumentaci obsahující seznam prvků, okótované půdorysy, pohledy a řezy. S pomocí programu můžeme také vytvořit estetický náladový panel. Dokumentace se vytváří automaticky, což výrazně usnadňuje a zrychluje naši práci. (pozn. ArchiSoft: program dodržuje také kreslení podle norem ČSN resp. STN)

Jasné a čitelné rozhraní

Vedle nezbytných funkcí, by měl mít dobrý designový program moderní a snadno použitelné rozhraní. Ani ten nejinovativnější a funkční program se nestane naším přítelem, jestliže práce v něm není dostatečně pohodlná a ergonomická.

Při zvažování výběru dobrého designového programu nezapomeňte na funkce, které budou hrát roli při vaší každodenní práci. Přesnost, účinnost a kompatibilita s jinými formáty souborů se počítají stejně jako fotorealistické vizualizace nebo animace. Sáhnutím po softwaru, jako je ARCHLine.XP, jsme si jisti, že vše, co potřebujeme, získáme v jednom osvědčeném nástroji. 

Původní článek v polštině zde.
Foto s laskavým svolením ARCHLine.XP 

– ­Proč nezkusit zkušební jízdu?