Seznamte se s architektem – Gabor Scholtz

Architekt Gabor Scholtz, uživatel ARCHLine.XP, hovoří o své profesi a vášni – tvorbě prostředí pro rodinný život. Seznamte se s myšlenkami na výzvy jeho profese a podívejte se na galerii jeho úžasných projektů.

„Často mám pocit, že mám nejkrásnější a nejúžasnější práci na světě, protože navrhnout životní prostředí rodiny je povznášející pocit. Výraz„ dům “jsem záměrně nepoužil, spíše to nazývám prostředím, které zahrnuje dům stejně jako jeho vliv na přírodu, okolí, živou tkáň samotného území nebo na lidi, kteří v něm žijí. Architekt tedy může být současně kreativním umělcem a inženýr, který hledá logická řešení.

Tato složitost proniká do celého procesu návrhu. Je třeba vidět realizovaný projekt, i když je teprve nakreslena první skica, vytvořen umělecký koncept. V úvahu je třeba také vzít potřeby a zvyky klienta, zastavění krajiny a životní prostředí . Během návrhu děláme prováděcí rozpočet, kdykoli dojde ke změně, tímto způsobem lze rozpočet sledovat od začátku a já pevně věřím, že je to důvod, proč všech více než 200 domů, které jsem projektoval bylo také postaveno.

Moje domy dávají nádech modernosti, jasnosti, ukazují nové myšlenky 21. století. Jsou velmi útulné, ačkoli jsou lehce elegantní a jsem přesvědčen, že zůstanou aktuální po dlouhou dobu, pokud jde o jejich formy a architektonické aspekty. “

Gabor Scholtz
epiteszet@gmail.com
+36 20 582 2336