„ARCHLine.XP výrazně zvýšil naši produktivitu“

Ředitel francouzské společnosti Altimède Stratégie hovoří o svých zkušenostech se zaváděním ARCHLine.XP a LIVE do jejich architektonické/BIM praxe.

Společnost Altimède Stratégie byla založena v roce 2019 ve francouzském Angers. Spolupracuje s dalšími soukromými společnostmi, obcemi a jednotlivými zákazníky jako projektový manažer a generální dodavatel. V rámci podpory projektového řízení se zabývá analýzou budoucnosti nemovitostí, posuzováním a prezentací potřeb zákazníků a také podporou investorů. Společnost se jako generální dodavatel zabývá architektonickým plánováním pro soukromé osoby o maximální výměře 150 metrů čtverečních a na větších projektech spolupracuje také s architektonickými kancelářemi a obchodními společnostmi. Od první fáze projektu, od první konzultace, veškeré výkresy a plány vznikají ve vlastní projekční kanceláři firmy.

Anthony Gernais ředitel Altimède Strategy odpovídal na naše otázky. Během své 23leté kariéry pracoval jako finanční ředitel a realitní ředitel, a také jako projektový manažer zejména pro skupinu SAUR, která má portfolio nemovitostí 380 nemovitostí v hodnotě 26 milionů EUR.

Jaké byly vaše požadavky na architektonický BIM software?
ZW France (zástupce ARCHLine.XP pro frankofonních země) zareagoval na naše požadavky pomocí ARCHLine.XP. ARCHLine používáme všude tam, kde jsou potřeba výkresy řezů a 3D výkresy. AutoCAD již používáme pouze k integraci plánů do ARCHLine. Kromě toho také často používáme ARCHLine.XP LIVE, který umožňuje prezentovat našim zákazníkům vizualizace a videa projektu ve velmi rané fázi.
K integraci prvků do ARCHLine , což je pro nás finální software , používáme také Revit nebo 3D Warehouse.

Co si myslíte o ARCHline.XP Professional a ARCHline.XP Live?
Byli jsme velmi mile překvapeni výkonem softwaru, jeho snadným použitím, rozmanitostí designových možností a tím, že všechny objekty lze upravovat podle individuálních potřeb. Importujeme také BIM objekty , které v projektu upravujeme. Ve srovnání s Revitem máme dojem, že ARCHline je mnohem snadněji ovladatelný a přitom mnohem výkonnější, zejména kvůli tomu, jak je ARCHline vytvořen. Vždy mám pocit, že jsme ještě nedosáhli hranic možností programu!
Pokud jde o ARCHLine LIVE, zjistili jsme, že je to úžasné! 
Video, které můžete vytvořit během několika minut, zákazníkům představí projekt velmi realistickým způsobem. Což u 2D výkresů nebo dokonce fotografií není možné dosáhnout. V LIVE můžeme vidět okolí, vstoupit do budovy, přidat dekorace, lidi, auta a vegetaci. Projekt lze skutečně oživit! Představili jsme video jednomu z našich zákazníků z veřejného sektoru. Mohli si udělat první dojem, jak bude využit pozemek, jak bude vypadat realizace stavby, včetně okolního prostředí. Byli z toho nadšeni.

Jak software splnil vaše očekávání a potřeby?
Dosud jsme neměli žádné BIM řešení.
Jednou z nejdůležitějších věcí pro nás je, možnost vytvářet opakovaně použitelné modely/návrhy, které nám mohou ušetřit spoustu času.
Práce s ARCHLine je zábavná: není nudná, není složitá, ale intuitivní, zábavná a především: velmi produktivní!

Doporučujete využití ARCHLine kanceláři / konzultantovi pro realitní strategii?
Ne nutně v realitní strategii nebo poradenství, ale rozhodně se skvěle hodí k potřebám projektového řízení, protože tento program umožňuje vytvořit projektovou i technickou dokumentaci a množstevní výkazy všech prvků projektu. Dokážeme spočítat materiálové nároky na projekt, ušetřit čas a zajišťuje nás v ekonomické fázi projektu, již od přípravných fází, při skicách. S ARCHLine lze dosáhnout enormních úspor, jakmile je projekt připraven, získáme množstevní výkazy pouhými třemi kliknutími. Také kalkulace nákladů je velmi přesná, bez této funkce bychom museli vše počítat ručně.

Jaké budoucí projekty plánujete pro ARCHLine a ARCHLine Live?
Máme za sebou spoustu projektů, ale ze všeho nejvíc bych chtěl v ARCHLine realizovat venkovské sídlo nebo zámeček. To by byla skvělá příležitost vyzkoušet různé konstrukční způsoby. K tomu bychom také mohli použít ARCHLine.XP LIVE.
Suma sumárum, věříme, že nám ARCHLine pomůže s přípravou mnoha krásných projektů, výrazně nám to zatím zvýšilo efektivitu, takže jsme připraveni na další krok!

Původně článek ve francouzštině naleznete zde.

Už jste vyzkoušeli ARCHLine.XP?
Což takhle se nechat inspirovat a stáhnout si software na 30 dní zdarma?

Vyžádejte si předvedení programu ARCHLine.XP, rádi Vám ukážeme jeho možnosti !