Odborné články

UMĚNÍ SVĚTLA A SCENÉRIE POMOCÍ ARCHLine.XP

Seznamte se s Cyrillem Chabertem, profesionálem na eventové akce, který necelý rok vytváří digitální 3D projekty pomocí programů rodiny ARCHLine.XP. 
Ponořte se do jeho inspirativní cesty a zjistěte, jak používá BIM software ARCHLine.XP a ARCHLine.XP LIVE!

VÍCE INFORMACÍ >>

UNIKÁTNÍ MINIMALISMUS

Po stopách švýcarské architektury. V architektuře je minimalismus hnutím, které odmítá nadměrnou dekoraci a detaily, zdůrazňuje čisté, efektivní formy a funkčnost.

VÍCE INFORMACÍ >>

Proč zvolit ARCHLine.XP pro návrhy interiérů

Implementace správného software ve vašem podnikání je tím nejdůležitějším krokem. Abyste se nestali obětí softwaru, který se obtížně používá, zaměřte se na nákup specializovaného softwaru určeného pouze pro navrhování interiérů a budov.

VÍCE INFORMACÍ >>

ARCHLine.XP Rendering – pracovní postup

Naučte se vytvářet vizualizace pomocí ARCHLine.XP 2023!

Nový modul vykreslování ARCHLine.XP 2023 nabízí rychlý a snadný způsob, jak vytvářet fotorealistické vykreslování, ale k dosažení velkolepých výsledků potřebujete znát správná nastavení.
CELÝ ČLÁNEK >>

Pokládka v ARCHLine.XP pro návrhy venkovních dlažeb

Využití unikátní funkce ARCHLine.XP – Pokládka, pro návrhy venkovní dlažeb zahrad, teras, chodníčků, příjezdových cest, náměstí, parkovišť či jiných ploch. Návrh, projektová dokumentace, vizualizace, výkazy.
VÍCE INFORMACÍ >>

ARCHLine.XP – energetické hodnocení budov

Tepelně technické posouzení je nedílnou součástí každé projektové dokumentace. S výpočtem energetické náročnosti se prakticky setkáme u každé budovy.
Vždy však platí důsledné dodržení platných norem a to nejen pro výpočet samotný, ale také pro získání dat z BIM modelu – a v tom je právě ARCHLine.XP jedinečný !
VÍCE INFORMACÍ >>

ARCHLine.XP – projektování na fotografii II.

V ARCHLine.XP můžete projektování některých objektů zefektivnit tím, že pracujete přímo na fotografii – například při projektování fotovoltaiky na stávajících objektech.
VÍCE INFORMACÍ >>

ARCHLine.XP – projektování na fotografii

Někdy je zapotřebí vytvořit ke stávajícím objektům různé přístavby, zimní zahrady nebo přímo stávající objekt upravit. Při těchto „jednodušších“ pracích není zapotřebí vytvářet celý model stávající budovy, ale stačí si jej pouze nafotit a projektovat na těchto fotografiích.
VÍCE INFORMACÍ >>

Přechod na ARCHLine.XP pro uživatele SketchUp

Toto je praktická příručka jak používat vaše stávající designérské dovednosti při práci s ARCHLine.XP. I když s návrhovým software teprve začínáte, doporučujeme přečíst si tento článek. Dozvíte se zde rozdíly a podobnosti mezi těmito softwarovými produkty.
CELÝ ČLÁNEK >>

ARCHLine.XP: BIM & Energetická renovace – výhodná spolupráce

Kdo ve světě architektury a stavebnictví neslyšel o „BIM“? BIM je v módě již několik let a nyní je nepostradatelný u (téměř) všech projektů.
Energeticky efektivní renovace je klíčovým problémem naší společnosti, jež zahrnuje ekologické, ekonomické a sociální otázky.
.
CELÝ ČLÁNEK >>

ARCHLine.XP: Výběr správného nástroje pro návrh interiéru

Každý projekt návrhu interiéru začíná nápadem. Ale i ty nejlepší koncepty mohou být ztraceny bez pomoci inovativních designových nástrojů. Jedním z takových nástrojů je software ARCHLine.XP, snadno použitelný a komplexní program, který usnadní práci každému interiérovému designérovi. Přečtěte si  článek, který se objevil v online časopise MAGAZIF pro interiérové designéry.

CELÝ ČLÁNEK >>

2D, 3D A BIM – JAKÝ JE ROZDÍL?

Pokud jde o projekční software, jeho výběr je nekonečný. Pro pokrytí potřeb mnoha profesionálů toto odvětví poskytuje softwarová řešení pro 2D, CAD i BIM návrh. Jaké jsou silné stránky každého typu a pro jaký druh práce byste měli který použít?
CELÝ ČLÁNEK >>

Tutorial – Renderování v ARCHLine.XP

Naučte se vytvářet působivé fotorealistické vizualizace. Od nastavení pohledu až po vytvoření finálního renderingu si detailně předvedeme, jaké hodnoty nastavit a na co si dát pozor.
CELÝ ČLÁNEK >>

Průvodce renderováním

Vytvoření dobrého fotorealistického obrázku není totéž jako stisknutí tlačítka. Musíte se naučit zacházet se světly a stíny, musíte znát fyzikální vlastnosti materiálů, musíte najít ideální úhel pohledu a postupně budovat fotorealistický obraz, který vypadá realisticky.

CELÝ ČLÁNEK >>

Našich 5 oblíbených vlastností ARCHLine.XP 2021

Neustále vylepšujeme návrhový BIM software ARCHLine.XP přidáváním hodnotných nových funkcí, které každý den zlepšují váš návrh. Zde je 5 našich oblíbených.

CELÝ ČLÁNEK >>

BIM projektování – dřevostavby

Při návrhu dřevostavby můžete určit detailní vlastnosti konstrukce. Pravidla rozmístění používají nastavení podle charakteristik různých systémů a samozřejmě také individuální nastavení.

CELÝ ČLÁNEK >>

BIM nástroje pro tvorbu plánů osvětlení

ARCHLine.XP je jediný software na trhu, který je obsahuje nástroje jak pro architekturu/stavební projektování, tak pro interiérový design. Rozsah software umožňuje architektům i designérům navrhovat projekty ve svých oborech a dokonce se podílet na rozsáhlých projektech. V níže uvedeném příkladu si ukážeme, jak vám ARCHLine.XP pomůže s komplexním úkolem: vytvoření plánů osvětlení, správou světelných zdrojů a přesnou kvantifikací svítidel.

CELÝ ČLÁNEK >>

Popisky ARCHLine.XP 2020

Popisky jsou dynamická textová pole, která sledují změny ve vašem návrhu – další skvělý dokumentační nástroj pro ARCHLine.XP 2020.

CELÝ ČLÁNEK >>

Inteligentní rastr ARCHLine.XP 2020

Seznamte se s důležitou funkcí ARCHLine.XP 2020: Konstrukční rastr.

CELÝ ČLÁNEK >>

Remodeled in ARCHLine.XP – Bauhaus, Dessau

Vydejte se na prohlídku a prozkoumejte 100 let starý Bauhaus. Jako pocta stého výročí této kultovní budovy tým CadLine znovu vytvořil kampus Bauhaus v ARCHLine.XP.

CELÝ ČLÁNEK >>

Uživatelská zóna

Dveře Sapeli Praktik a Ester

Na příkladu interiérových dveří Sapeli si ukážeme použití průvodce tvorby dveří a oken.
Podívejte se jak snadné je vytvořit nové otvorové prvky se všemi jejich detaily.

CELÝ ČLÁNEK >>

Materiály z fotografie

Jak z fotografie skutečné konstrukce převzít a vytvořit vlastní materiály pro potřebu fotovizualizace.

CELÝ ČLÁNEK >>

Napojení sendvičových zdí

Pomocí příkazu pro grafické napojení zdí je možné přímo na půdorysném plánu vytvořit složité napojení jednotlivých vrstev zdí, bez nutnosti natavení priority.

CELÝ ČLÁNEK >>

Umístění budov na terén

Někdy je zapotřebí umístit budovy do reálného prostředí – do reálného terénu. ARCHline.XP k tvorbě takovýchto studií nabízí v jednom projektu seskupení několika budov z různých projektů. Každá budova může být spravována samostatně.

CELÝ ČLÁNEK >>

ARCHLine.XP začínáme II.

V této kapitole pokračujeme s přípravami projektu. Zkontrolujte si nastavení kótování podle ČSN.

CELÝ ČLÁNEK >>

ARCHLine.XP začínáme I.

První ze série článků pro začátečníky, díl první – nastavte si pracovní prostředí programu.

CELÝ ČLÁNEK >>