Systémové požadavky

Pro spuštění ARCHLine.XP jsou nutné následující hardwarové a softwarové požadavky:

Doporučené systémové požadavky

Operační systém64bitový systém Microsoft Windows 10,11 s nejnovějšími nainstalovanými aktualizacemi (u verzí Windows 10 'N' a 'KN' je třeba nainstalovat sadu funkcí Media)
Procesor (CPU)Procesor Intel i7,i9 nebo 8jádrový procesor AMD
Paměť (RAM)16 GB nebo více
Grafická karta (GPU) pro ARCHLine.XPGrafická karta s podporou DirectX 11 a 9.0c. Návrh: Grafické karty NVIDIA nebo ATI s minimálně 1 GB nebo více vyhrazené paměti. Integrované grafické karty Intel se doporučují od Intel HD Graphics 3000
Grafická karta (GPU) pro ARCHLine.XP LIVE4 GB s podporou DirectX 11 – NVIDIA nebo AMD. G3D Mark nejméně 8000. Hodnotu G3D Mark grafické karty najdete zde: Passmark Software - Video Card (GPU) Benchmark Charts. Integrované grafické karty Intel NEJSOU doporučeny. Ray-Tracing viz níže.
Pevný disk1 TB HDD nebo SSD – 2 GB volného místa na pevném disku na instalační jednotce a nejméně dalších 6 GB volného místa na systémové jednotce (ve většině případů je to jednotka C:)
Displejrozlišení FullHD (1920×1080). 4K je podporován. U notebooků je minimální doporučená velikost displeje (úhlopříčka obrazovky) 15“ FullHD (1920×1080). Pro monitor s rozlišením 4K je doporučená minimální velikost displeje (úhlopříčka obrazovky) 27“.
Myš2 tlačítka, skrolovací kolečko

Minimální systémové požadavky

Operační systém pro ARCHLine.XP64bitový systém Microsoft Windows 8.1,10,11 s nejnovějšími nainstalovanými aktualizacemi (u verzí Windows 10 'N' a 'KN' je třeba nainstalovat sadu funkcí Media)
Operační systém pro ARCHLine.XP LIVE64bitový systém Microsoft Windows 10,11 s nejnovějšími nainstalovanými aktualizacemi (u verzí Windows 10 'N' a 'KN' je třeba nainstalovat sadu funkcí Media)
Procesor (CPU)Procesor Intel i5 nebo procesor AMD ekvivalent
Paměť (RAM)8 GB nebo více
Grafická karta (GPU) pro ARCHLine.XPGrafická karta s podporou DirectX 11. Návrh: Grafické karty NVIDIA nebo AMD s minimálně 2 GB nebo více vyhrazené paměti. Integrované grafické karty Intel se doporučují od Intel HD Graphics 3000
Grafická karta (GPU) pro ARCHLine.XP LIVE2 GB s podporou DirectX 11 – NVIDIA nebo AMD. G3D Mark nejméně 3000. Hodnotu G3D Mark grafické karty najdete zde: Passmark Software - Video Card (GPU) Benchmark Charts. Integrované grafické karty Intel NEJSOU doporučeny. Ray-Tracing viz níže.
Pevný disk256 GB HDD – 2 GB volného místa na pevném disku na instalační jednotce a nejméně dalších 3 GB volného místa na systémové jednotce (ve většině případů je to jednotka C:)
Displejrozlišení 1366x768
Myš2 tlačítka, skrolovací kolečko

Hodnotu G3D Mark grafické karty najdete zde: Passmark Software – Video Card (GPU) Benchmark Charts.

Pro uživatele APPLE MAC:

Každý nový Mac vám umožňuje instalovat a spouštět Windows nativní rychlostí pomocí vestavěného nástroje s názvem Boot Camp. Abyste mohli spustit ARCHLine.XP v prostředí Mac, musíte si také nainstalovat operační systém Windows.

Operační systém : Intel založený na MAC s alespoň MAC OS X 10.11 „El Capitan“ nebo novějším
+ a  Boot Camp 
+ a  operační systém Microsoft Windows nainstalován v oddílu Boot Camp s potřebnými ovladači (64bitový Microsoft Windows 8.1 / Windows 10 – doplněný o aktuální aktualizace systému. Verze Windows 10 „N“ a „KN“ také vyžadují instalaci sady funkcí Media.)

Procesor : Intel i5 nebo lepší (doporučeno: i7), procesor Mac M’n‘ není podporován.

Pevný disk : 256 GB HDD, 2 GB volného místa na pevném disku pro instalaci na cílové jednotce a další minimálně 3 GB volného místa na pevném disku pro spuštění systémového oddílu (obvykle je to jednotka C: \).

RAM : minimálně 8 GB RAM (doporučeno: 16 GB RAM nebo více)

Myš: 2tlačítková rolovací myš

Ray Tracing

Vysoce kvalitní, přirozeně vypadající výsledky s jemnými stíny a přesným renderingem docílíte v ARCHLine.XP LIVE (od verze 2023) pomocí funkce Ray-Tracing. Tato funkce je dostupná pouze s grafickými kartami NVIDIA RTX a kompatibilními AMD RADEON, informace o kompatibilitě naleznete na webu výrobce.

Podpora DirectX

ARCHLine.XP® vyžaduje podporu DirectX na úrovni verze 11 nebo 9.0.c. Doporučuje se DirectX 11.

Jak mohu aktualizovat grafický ovladač svého počítače?

Pokud máte notebook nebo přenosný počítač:
Navštivte webovou stránku výrobce notebooku a stáhněte si nejnovější ovladač.

Pokud máte stolní počítač nebo pracovní stanici:
Než budete moci aktualizovat grafický ovladač, musíte vědět, jaký druh grafické karty máte. Další informace o tom, jak zjistit, jakou grafickou kartu máte v počítači, proveďte následující.

Nejjednodušší způsob je spustit nástroj pro diagnostiku rozhraní DirectX:

  • Klikněte na „Start“.
  • V nabídce „Start“ klikněte na „Spustit“.
  • Do pole „Otevřít“ zadejte „dxdiag“ (bez uvozovek) a poté klikněte na „OK“.
  • Otevře se nástroj pro diagnostiku rozhraní DirectX. Klikněte na kartu „Zobrazení“.
  • Na kartě „Zobrazení“ jsou informace o grafické kartě uvedeny v části „Zařízení“. Můžete vidět název karty a také kolik videopaměti má.

Jakmile víte, jaký typ grafické karty máte, navštivte web výrobce a stáhněte si nejnovější ovladač. Zde jsou odkazy pro stahování ovladačů od nejběžnějších výrobců grafických karet:

Důležitá poznámka: Většina grafických řešení Intel je vyvinuta pro kancelářské použití a tedy NENÍ doporučována

Doporučená antivirová řešení:
Windows Defender
Bitdefender

antivirová řešení a bezpečnostní programy, se kterými je možné software používat:
Eset
Avast
AVG
F-Secure

Nedoporučená antivirová řešení:
McAfee: v případě spuštění antivirového programu McAfee nemůžeme zaručit, že ARCHLine.XP bude pracovat podle očekávání.

NEPODPOROVANÝ SOFTWARE
Při spuštění programu se mohou uživatelé LogMeIn setkat s upozorněním na zastaralé ovladače. Důvodem je ovladač Mirror LogMeIn, který může ovlivnit výkon při práci s ARCHLine.XP. Další pokyny a informace získáte na HelpDesku LogMeIn. Může být nutné odinstalovat ovladač LogMeIn Mirror.

Je hlášeno, že klient Plays.TV pro záznam obrazovky je nekompatibilní s ARCHLine.XP, takže je nestabilní a způsobuje časté zhroucení. Důrazně doporučujeme odinstalovat klienta Plays.TV, pokud jej máte nainstalovaný v počítači.

Pozor!

NEPODPOROVANÝ HARDWARE:
– Některé typy plotrů a tiskáren HP Designjet (více informací zde)
– Grafické karty 3DLABS
– Mobile Intel (např .: 945 GM Express)
– Grafika Intel HD starší než HD Graphics 2000
– Řady AMD FireGl a FirePro