INTEROPERABILITA MEZI CAD A BIM

Interoperabilita je schopnost různých systémů vzájemně spolupracovat, poskytovat si služby, dosáhnout vzájemné součinnosti. 
Jestliže aplikujeme tento koncept na životní cyklus projektů, mluvíme o tom, že můžeme používat CAD i BIM software, aniž bychom si museli dělat těžkou hlavu s importem nebo exportem souborů, nutností dělat „alternativní řešení“ nebo je v pracovním procesu rozdělovat na určité části.

Síla interoperability vám může ušetřit hodiny práce a spoustu těžkostí. Je to jako dobře namazaný stroj, kde všechny části fungují ve vzájemné naprosté harmonii. Představte si, že pracujete výhradně se soubory DWG a váš projektový kolega používá metodu BIM. V určitém okamžiku, když pracujete na stejném projektu, vaše soubory potřebují komunikovat obousměrně. Zde přichází na řadu síla a důležitost toho velkého slova, interoperability.

Z těchto důvodů vyvinula firma CadLine (vývojář BIM softwaru ARCHLine.XP) plugin pro ZWCAD, aby mohlo být dosaženo efektivního obousměrného převodu mezi 2D výkresy a 3D modely, s cílem poskytnout snadné CAD-BIM řešení.

BIM je v posledních letech čím dál tím více populárnější, zatímco CAD software zůstává i nadále nejpoužívanějším softwarem mezi stavebními projektanty. Proto řešení, které hladce integruje CAD a BIM software, vám může pomoci efektivně pracovat v různých scénářích návrhu.

ZWCAD a ARCHLine.XP

ZWCAD je výkonný, spolehlivý a DWG kompatibilní 2D CAD. Pomáhá projektantům a inženýrům zlepšit efektivitu díky vynikajícím možnostem kreslení, výkonné kompatibilitě souborů a známému, snadno použitelnému rozhraní a příkazům.

ARCHLine.XP je všestranná a profesionální BIM aplikace, která poskytuje 2D půdorysy, 3D modelování, technickou dokumentaci a fotorealistické vizualizace pro potřeby architektury a interiérového designu.

K překlenutí mezery mezi ZWCAD a ARCHLine.XP byl vyvinut plugin ARCHLine.XP pro ZWCAD. Umožňuje přímý přenos výkresů ve formátu DWG nebo IFC mezi těmito dvěma programy a odstraňuje zdlouhavé importy/exporty.

ZWCAD a ARCHLine.XP poskytují efektivní a snadné řešení CAD-BIM pro ty, kteří znají CAD, ale jsou v BIM nováčky. S tímto řešením mohou využít vynikající možnosti 2D kreslení v ZWCAD a zároveň zlepšit spolupráci a efektivitu vytvořením BIM modelu v ARCHLine.XP.

ZDE SE PODÍVEJTE, JAK SNADNÉ JE POUŽITÍ

Chcete se dozvědět více o ARCHLine.XP a ZWCAD? 
Podívejte se na naše výukové video!

Tento článek je převzat od kolegů z firmy TotalCAD. Původní článek v portugalštině naleznete zde .