Kancelářská budova MARSHALL – Designérka: Ágnes Biróné Kapsza

Interiérová designérka Ágnes Biróné Kapsza představuje svoji první práci, kterou vytvořila pomocí designového programu ARCHLine.XP.

„Do návrhu kancelářské budovy MARSHALL jsem se zapojila na návrh mého kolegy v květnu 2019 – krátce po absolvování základního kurzu ARCHLine.XP.

Nejprve jsem měla za úkol navrhnout v třípodlažní kancelářské budově sanitární zařízení , postupně se přidala předváděcí místnost a recepce s kavárnou v přízemí, jídelna ve druhém patře a vizuální návrh schodiště budovy.

Po vytvoření půdorysu kanceláří a plánu osvětlení, byly vytvořeny také vizualizace pro ředitelskou kancelář, zasedací místnosti a kanceláře středního managementu – nakonec téměř pro každou místnost v budově. Pro tento účel však bylo nezbytné vymodelovat celou budovu – což se zprvu zdálo jako velký úkol, neboť jsem ještě neměla hluboké znalosti programu. Ovšem pro mne jako interiérovou designérku, byla konstrukce vícepodlažní budovy velkou výzvou. Naštěstí jsem se s tímto úkolem dokázala vyrovnat mnohem dříve, než jsem očekávala – díky logickému a uživatelsky přívětivému prostředí ARCHLine.XP.

Úkol jsem celou dobu řešila pod vedením hlavního interiérového designéra Attily Illése. Formování mých počátečních nápadů znamenalo pro mě pocit úspěchu téměř od první minuty, protože fotorealistické obrázky vytvořené pomocí ARCHLine.XP přesvědčivě demonstrovaly mé designové vize. Bylo je však třeba částečně zrevidovat s ohledem na souhrn představ klientské společnosti. Nyní, když se zpětně probírám svými prvními experimenty, jsem si uvědomila, že do koncepce designu nezapadaly jednoznačně.

Jednota a pestrost

Charakteristickým prvkem image společnosti je jasně červená barva, která se na mnoha místech budovy jeví jako spojovací článek. Tento neobyčejný, silně důrazný estetický prvek byl optimálně vyvážen použitím velkého množství mírně neutrálních, ale přátelských béžových a krémově bílých barev.

V souladu s touto harmonií – bylo pro vyvážení přidáno několik dalších barev – modrá, zelená, šedá. Společnost je také distributorem italských interiérových dveří BERTOLOTTO, proto byly v budově umístěny výrazně odlišné dveře, různého vzhledu a typu, podle kterých se individuálně přizpůsobil návrh místností. Dobrým příkladem je organický, jedinečný design velké zasedací místnosti nahoře.

Dokumentace

Vedle vizualizací bylo nutné také vytvořit podrobnou projektovou dokumentaci – například pokládka obkladů a dlažeb jídelny nebo sanitárních zařízení. Ke schodišti byly potřeba také podrobné výkresy a pro kanceláře byl vytvořen plán osvětlení. Byla také vytvořena speciální verze půdorysu, takzvaný ergonomický půdorys COVID. Zde byla ze strany klienta formulována poptávka na vybavení tak, aby pracoviště byla umístěna 2 metry od sebe – čímž se snížilo riziko virové infekce.

Konstrukční a projektovou dokumentaci jsem vytvořila, stejně tak jako 3D vizualizace, pomocí ARCHLine.XP 2019. “

Andok Zsuzsanna interiérová designérka,
telefon: +36 20 772 8166
e-mail: azdesign@azdesign.hu
web: www.azdesign.hu