Když designeři navrhují svůj vlastní domov I.

„Myslím, že pro každého designéra je největší výzvou navrhnout si svůj vlastní domov, protože konečný výsledek bude odrážet jejich vlastní osobnost, styl, hodnoty a profesionální dovednosti. Snila jsem o domově pro naši rodinu, kam bychom se rádi vraceli, se společným místem pro setkání rodiny a přátel.
 
Při navrhování interiéru domu hrál důležitou roli elegantní, sofistikovaný, zdrženlivý a moderní architektonický styl . Ve své práci ráda aplikuji princip „méně je někdy více“, a to mne zde také motivovalo.

Projekt

Ve všech místnostech jsme umístili zavěšené podhledy, takže garnýže jsou skryty a závěsy jsou umístěny na skrytém dvojkolejnicovém mechanismu. Zavěšený podhled také umožnil rozmístění zapuštěných svítidel, které příjemně zdůrazňují současné architektonické formy a tvary.

Moje rodina má tři členy, dcera je již dospělá a s námi už nebydlí, ale ráda nás často navštěvuje, což bylo vzato do úvahy. Čistá plocha je 94,35 m2 s připojenou garáží 21,78 m2 a jedinečnou zimní zahradou 12,32 m2 . Návrh jsem začala odstraněním příček z původního půdorysu a vytvořením zcela nového uspořádání místností. Dveře z obývacího pokoje na terasu byly změněny na okna, dveře na terase byly upraveny a vstupní dveře jsem navrhla nové .

Jakmile vstoupíme do předsíně, obklopí nás velký prostor. Naproti vchodu je vestavěná šatní skříň na míru se zabudovaným sezením a s úložným prostorem pro boty a kabáty. Vlevo od vchodu je zeď se zrcadlem a dvě menší stoličky.

V předsíni nalevo je jako první místnost pokoj pro hosty. Máme zde také vestavěné skříně na míru, stůl a pohovku Mabiladalin Monte Carlo, kterou lze snadno přeměnit na postel.

Druhé dveře nalevo je hlavní ložnice. Zde jsem umístila italskou postel Natuzzi Fenice s nočními stolky vyrobenými na míru a stoličkami na konci postele. Na druhou stěnu jsem namontovala šatník na zakázku s toaletním stolkem a velkým zrcadlem.

V čele předsíně je koupelna se skříní vyrobená na zakázku z materiálů Fenix Nanotech. Vedle koupelny máme toaletu jako samostatnou jednotku, se zapuštěnými policemi, malým umyvadlem a opět velkým zrcadlem.

Obývací pokoj je oddělen od předsíně sloupovou konstrukcí, ve které jsou dvě skříňky se zásuvkami, z nichž jedna směřuje do předsíně, druhá do obývacího pokoje.
Obývací pokoj, jídelna a kuchyň jsou srdce a duše domu. Velký důraz byl kladen na speciální obklady, takže jsem na zeď položila skleněný obklad Sicis Vetrite, který dává obývacímu pokoji dostatek elegance. Opravdu miluji italský nábytek, pohovka, křeslo, pouf, konferenční stolek a nábytek jídelny jsou všechny Minotti. Stěna s AV technikou je vyrobena z jednotek na míru. Bioetanolový krb vytváří jedinečnou atmosféru, jeho komín je zakryt speciální krytinou. Stejnou barvu a materiálovou harmonii lze najít i na druhé stěně.

Při navrhování kuchyně jsem vycházela z našich stravovacích zvyklostí, způsobu, jakým se setkáváme s přáteli a počtu hostů, které k nám přichází. Kuchyň jsem vybavila spotřebiči Miele. Textury jsou ze sortimentu Fenix ​​Nanotech. Líbí se mi nálada, kterou vytváří speciální svítidla, proto jsem nad kuchyňský ostrůvek umístila skupinu svítidel Eglo Lux Polasso.

Terasu jsem vyřešila zahradním systémem Alukov, takže i pro větší skupinu lidí je zde pohodlí – ať už je léto nebo zima.
  
Celkově vzato si myslím, že se mi podařilo vytvořit elegantní domov, který splňuje všechny potřeby mé rodiny.“

Krisztina Szilagyine
interior designer
e-mail: kriszta.design@gmail.com
phone: +36 20 978 22 95
web: www.krisztaart.hu
facebook: Kriszta Art