Když designeři navrhují svůj vlastní domov II.

S manželem Gergő jsme jako tým vstoupili do soutěže interiérového designu Style & Draw. Jsem interiérová designérka 8 let, manžel se rok věnuje vizuálnímu designu. Myšlenka navrhnout něco pro sebe byla velmi zajímavá. Když se chystáme založit vlastní rodinu, je zábavné hrát si s myšlenkou, jak zařídit svůj budoucí domov.

Projektovou dokumentaci – bourací práce, stavební výkresy, zavěšený podhled, elektro, kolmé pohledy na zdi a náladovou koláž jsem připravila v ARCHLine.XP. S touto platformou jsem se seznámila na začátku tohoto roku a od té doby ji používám pro svoji práci . Před tím jsem kreslila ručně, což bylo velmi časově náročné, ale od té doby, co jsem začala používat tento software, se stala moje práce mnohem rychlejší a mnohem přesnější. Pro vizualizace byl použit software Cinema 4D.

Projekt

Předmět soutěže – rodinný dům o výměře 95 m2 – byl z větší části upraven a stal se domovem s prostory, které plní funkce a potřeby, s moderním technologickým zázemím a výběrem soudobých textur. Plány byly navrženy s přihlédnutím k očekávaným novým funkcím a novým potřebám: prostornější a kombinovaný obývací pokoj-jídelna-kuchyň, domácí kancelář, dětská ložnice, ložnice rodičů se šatní skříní a samostatným sprchovým koutem, koupelna s vanou, samostatné WC.
Navrhli jsme dům s dobrými proporcemi, čistými prostory, ale s charakteristickými geometrickými tvary a barvami. Chtěli jsme, aby logická organizace prostor měla individuální, jedinečný vzhled. Máme rádi velkolepá a kreativní řešení, ale to, co je opravdu blízko našemu srdci, je čistý a jednoduchý design.

Původní dispozice zahrnovala obývací pokoj-jídelnu-kuchyň a 3 ložnice, ale my bychom potřebovali prostornější společný prostor, domácí kancelář(e) a 2 samostatné ložnice.

Plocha třetí místnosti ze zahrady byla přidána k pokoji-jídelně-kuchyně, ke které se může organicky připojit plocha domácí kanceláře. Oddělení tohoto prostoru je řešeno prosklenou stěnou (vyrobenou ze 3 posuvných panelů z bezpečnostního skla). Výsledkem je, že kuchyně má stále prostornou atmosféru a přichází sem hodně přirozeného světla.

Stěna domácí kanceláře je vyzdobena tapetou, která je vyrobena z fotografie od jednoho z našich přátel. Evokuje kopce pohoří Mátra, což nám připomíná naše kořeny na maďarském venkově.
Společný prostor má čistý design, kuchyňský ostrůvek vyniká odvážným výběrem barev, krb je příjemný, židle před ním jsou hravé – to vše vrcholí ve zvláštní atmosféře. Jídelní stůl pojme 6 osob a je zde velká pohovka ve tvaru písmene L – posezení větší skupiny přátel by nemělo být problém.
Výška parapetu otvoru za televizí byla zvýšena na 40 cm, takže se kryje s krbem a policí.

Vestavěná skříň se zrcadlem a další skříňka (která je pokračováním kuchyňského nábytku) zajišťuje ukládání kabátů a bot, a to jak vlastních, tak našich hostů.
Místnost určená pro nově příchozího člena rodiny je vybavena krátkou skříňkou a matrací vyhrazenou jako „hřiště“. Pro nastavení nálady zde máme pěknou, hravou tapetu s ledními medvědy.

V hlavní ložnici jsme vytvořili prostor, který evokuje uspořádání hotelového pokoje, kde máme vedle vlastního osobního prostoru, také dostatek prostoru pro skladování a vybavení pro ranní a večerní koupelnové procedury. Tři různé funkce jsou opticky spojeny zavěšeným podhledem, obloženým dřevem a posuvnými dveřmi, které vedou od podlahy až ke stropu.
Příčka mezi sprchou a domácí kanceláří je řešena skleněnou stěnou s leptaným povrchem, takže do sprchy může také vstupovat přirozené světlo.
Na čelních plochách šatní skříně vidíme přizpůsobené zrcadlové panely, které si notují s řešením, které jsme viděli v předsíni.
Výška parapetu oken hlavní ložnice byla snížena na 40 cm, takže máme větší prostorové vnímání, i když ležíme na posteli.

Pračku jsme umístili do koupelny, která se otevírá z haly. Také jsme nainstalovali vanu a toaletu. K dispozici je také samostatná toaleta s umyvadlem.

Parkety jsme položili na celou plochu domu (kromě koupelny a toalety). To zajistilo dostatečné zastoupení přírodního dřeva.

Na oknech jsou žaluzie, které zajišťují potřebné stínování.

Díky systému vytápění / chlazení / ventilace není třeba instalovat na stěny radiátory nebo klimatizaci.

Interior design:
Monika Bona

info@bomo.hu
www.bomo.hu
+3630 490 7728 

Visuals:
Gergő
Baranyi
gergobaranyi@gmail.com
+3630 249 1757