Moderní rodinný dům vhodný pro děti – návrhářka paní Betty Doka

Paní Betty Doka používala na začátku své kariéry ruční kresby, poté se setkala s ARCHLine.XP a od té doby se věnovala počítačovému designu. Na tomto blogu popisuje jednoduché a rafinované vnitřní prostory rodinného domu, o kterém snil pár se třemi dětmi.

Zpočátku bylo navrhování interiéru pro paní Betty Doka jen koníčkem. Šest let tvořila každý projekt ručně. Když však všechno, co ji obklopovalo, zrychlilo, uvědomila si, že je čas na změnu, a tehdy objevila ARCHLine.XP. Pracuje s programem již 4 roky. Naučila se ARCHLine.XP bez podpory učitele nebo oficiální výuky. Měla spoustu práce, takže se nemohla zúčastnit workshopů. Kdykoli čelila potížím, videonávody byly po ruce a byly velkou pomocí při jejích pracích.

Projekt

„Mými klienty byl mladý zubařský pár se třemi krásnými mladými dcerami. Najali mě, abych navrhla interiér nově postaveného rodinného domu o rozloze 150 m² v maďarském Hévízu. Kvůli daným okolnostem místa a domu jsem musela v použít v programu různé úrovně podlahy (celkem 3), což jsem nikdy před tím nedělala.
Jakmile zahájím projekt, nejprve si vždy s klienty promluvím o tom, jaká jsou jejich očekávání ohledně nového domova. Bylo důležité přinést do jejich nového domova beton a modrou barvu. Jejich myšlenkou bylo vytvořit moderní, ale rafinovaný styl, kde by malé děti měly dostatek prostoru na hraní.
Velmi rádi by měli krb, u kterého mohou posedět, a který je také bezpečný pro děti. Byli fascinováni myšlenkou vychutnat si jej pohledem z obývacího pokoje a jídelny.
Z jídelny je pod schody komora, kterou jsem zakryla dveřmi se západkou.
Pro otce bylo důležité mít chladničku na víno na dobře viditelném místě, ale pro děti nedosažitelnou.
Když už mluvíme o kuchyni, matka hledala velký kuchyňský ostrůvek, kde by si s mohla hrát s dětmi a společně připravovat jídla. Všechny zásuvky v kuchyni měly být skryty, takže byly zapuštěny do pultu.
V ložnici rodičů byla žádost na instalaci projektoru místo televize, který jsem navrhla tak, aby mohl být vytažen až ke stropu.

Rodiče trvali na přidělení prostoru pro pracovnu, která byla ukryta dveřmi s knihovnou.
Další fází bude vyřešení úrovně podlahy, zde musím najít kreativní designová řešení pro mladé dámy.
Zvláštní poděkování patří softwaru ARCHLine.XP, který velmi usnadnil moji práci a mohu svým zákazníkům dodávat vysoce kvalitní design. “

Betty Doka
Telefon: +36 30 995 6924
Web: d-betty-design.webnode.hu
Facebook: facebook.com/doka.betty
YouTube: youtube.com/user/dokabetty