Navrhujeme – Pohodlí na míru

Nők Lapja (časopis pro ženy) je v Maďarsku velmi oblíbený týdeník, dostupný jak v tištěné, tak i digitální podobě. Do magazínu se opět vrátila oblíbená série článků „Navrhujeme“ s projektem Andrey Sallak. Úchvatné animace vytvořené pomocí ARCHLine.XP LIVE poskytují inspiraci pro domácí úpravy a vysněné domovy.

Video integrované s QR kódem Nők Lapja můžete sledovat na našem blogu jediným kliknutím! Prozkoumejte ty nejkrásnější domovy a staňte se součástí tohoto vzrušujícího a kreativního světa!

To, co dělá domov pohodlným, je určeno životní situací a preferencemi. Někomu může vyhovovat konkrétní prostor, jiný by si ho rád utvářel podle svých představ. Implementace těchto změn někdy vyžaduje odbornou pomoc. Kondominium o rozloze 52 m2 má zpočátku dobré vlastnosti, včetně dvou pokojů, větší a menší koupelny a obývacího kuchyňského koutu. Jeho majitelkou je svobodná paní, která by před nastěhováním ráda provedla nějaké úpravy, aby splnila svá různá očekávání a potřeby. Vadí jí, že se koupelna otevírá přímo z ložnice, a určitě chce malou šatní skříň. Má v úmyslu přestavět i téměř nepoužitelně malou kuchyň. Potřebujeme dvě ložnice, protože její kmotřenec, student univerzity, se brzy přestěhuje z Budapešti.

Úkol není jednoduchý, protože architektonická omezení nelze ignorovat. Rozvody určují umístění mokrých prostor a demolice zdi musí být provedena s pečlivým zvážením. V našem případě se větší koupelna otevírá z ložnice nejen proto, že je to dnes v módě, ale také proto, že v přilehlé zdi ke kuchyni je sloup, takže prvotní nápad je zdánlivě nerealizovatelný.

Není to beznadějné

Samostatnou bezbariérovost koupelny lze ale vyřešit jinak. Ložnice 14 m2 je dostatečně prostorná pro vytvoření požadované šatní skříně se sádrokartonovou stěnou, řešící všechny problémy najednou. Do tohoto prostoru vstupujeme z obývacího pokoje a odtud je nyní koupelna s vlastním vchodem a naproti je ložnice. Šatní prostor bude vybaven elegantně řešenými skříňkami s praktickými čely pro řešení úložných záležitostí.

Dalším problémem je kuchyně, která v současné době není vhodná pro vedení domácnosti. Lednice nemá místo a je nešikovně umístěna v jednom rohu. To je třeba řešit, ale vyžaduje to určitý kompromis. Pro dosažení cíle nevadí obětovat menší koupelnu, postačí ta větší. Její plocha se zmenší na polovinu, zachová se druhá toaleta s malým umyvadlem, což je rozhodně štěstí.

Kuchyň pro každou potřebu

Se získaným prostorem je nyní šance vytvořit moderní, praktickou a elegantní kuchyni. Dřez zůstává na svém místě a vedle něj se vejde vestavná chladnička, na druhé straně vysoká skříňka na troubu a mikrovlnku. Roh s vestavěnou mechanickou a ventilační jednotkou bude otočen směrem k nábytku a bude sem přemístěna varná deska.

Z obývacího pokoje není na stranu skříněk příjemný pohled, proto kuchyň uzavřeme celoplošnou prosklenou vitrínou, kam se pohodlně vejdou sklenice a talíře a díky vnitřnímu osvětlení se z ní stává velkolepý prvek prostoru. Vedle něj se zvětšil vstup do šatní skříně, díky čemuž působí prostor rozměrněji. Samozřejmostí je sladění skříněk s ostatním nábytkem.

Elegantní obývací pokoj

Prostor určený pro společné bydlení nebyl od počátku prostorný, proto je důležité jej nepřeplňovat nejrůznějším vybavením. Chcete-li však vytvořit útulnou atmosféru, je vhodné dát jí jedinečný styl.

Vybereme pohodlnou, ale ne příliš objemnou pohovku, za kterou je umístěn jemný odstín tapety. Tím je již nastaveno barevné schéma místnosti a tomu by mělo být přizpůsobeno i ostatní vybavení. Světle olivově zelená se objevuje v čalounění jídelních židlí, stejně jako v jiných textiliích a polštářích.

Naproti pohovce je vytvořena jedinečná a poutavá televizní stěna. Stěna je od podlahy ke stropu pokryta bílými nábytkovými panely, nad nimiž je velká přední stěna s mramorovým vzorem. LED osvětlení za ním dodává místnosti příjemnou atmosféru. Na podlaze, rovněž pokryté mramorovými vzorem, vedle skříně zaujme především krb na bioetanol, který umocňuje vizuální přitažlivost.

Andrea Sallak, Interior designer

Mobil: 36-30-911-9385

Facebook: https://www.facebook.com/sallakandrea

e-mail:  sallakandreainterior@gmail.com