Projektování s potěšením i po odchodu do důchodu – Designérka: Zsuzsa Kasza

Zsuzsa Kasza, náše 75letá uživatelka, architektka, nám poví, jak se před lety naučila používat software, což ilustruje svojí prací vytvořenou v ARCHLine.XP.

„Od roku 2000, kdy jsem odešla do důchodu, jsem několik let pracovala jako projektantka, ale velkou nevýhodou pro mě bylo, že jsem nerozuměla počítačům. Práci na projekčním programu jsem cítila jako nedostupnou.

Průlomem byla zkušební verze stavebního projekčního programu ARCHLine.XP, který byl nakonec mnohem stravitelnější než byly moje předchozí představy. Abych to mohla zkusit, absolvovala jsem v roce 2005 základní počítačový kurz.

Nejprve jsem si koupila 2D verzi programu ARCHLine.XP. Každý rok jsem sledovala vylepšení a několikrát jsem program aktualizovala. Pracovníci ARCHLine.XP mi pomohli naučit se program vzdělávacími pomůckami, telefonickou podporou a ukázkami.

Měla jsem úžasné cestování v čase, protože jsme pracovali v projekční kanceláři s pauzovacím papírem, rýsovacím perem, logaritmickým pravítkem, redisperem a obyčejná čepel znamenala tlačítko Delete !

Přiložené projekty byly vytvořeny ve verzí ARCHLine.XP 2015 Comfort (Nova) a návrhy interiérů pomocí modulu Dlažby a obklady. S rozšířením na verzi Professional je nyní přede mnou další výzva. Líbí se mi design, baví mě možnosti interiérového designu, i když aktivně již neprojektuji.“

Zsuzsa Kasza

Projekty našich uživatelů si můžete prohlédnout v níže uvedené galerii.

Na příkladu Zsuzsy bychom rádi vyzvali všechny, aby se odvážili začít se učit designový program ARCHLine.XP. S tím vám pomůže náš základní kurz a řada bezplatných výukových videí.