PRŮNIK KREATIVITY A VĚDY

Objevte, jak se kreativita a věda spojují v Přírodovědném muzeu v Târgu Mures ! 

Éva Várady Enikő je interiérová designérka z Nagybányi v Transylvánii.
V roce 2018 jsem dokončila postgraduální program v oboru Inženýrství památkové péče na univerzitě Babeș-Bolyai v Cluj-Napoca (Kluž – město v rumunském sedmihradsku). Program ARCHLine.XP používám od roku 2012. Navštěvovala jsem kurzy, měla jsem aktuální informace o nových funkcích, sledovala výuková videa a našla skvělou pomoc prostřednictvím vzdálených konzultací přes TeamViewer. Od roku 2020 jsem se podílela na různých projektech, včetně rekonstrukce muzeí, vybavení a interiérového designu výstavních prostor, konceptualizace nových muzeí a dalších. 

Popis projektu

Pro Přírodovědné muzeum Marosvásárhely jsem vytvořila celý design výstavy. Historická budova byla postavena v neoklasicistním stylu a nedávno byly dokončeny kompletní restaurátorské a modernizační práce. V současné době probíhá dodávka a předání zařízení.

Budova má dvě nadzemní podlaží a nyní uvádím řešení interiéru prvních tří pokojů v přízemí.
S1 a S2: Paleontologické oddělení a zkameněliny
S3: Fauna střední části řeky Maros – přírodní rezervace
S4: Přírodní krajiny okresu Mures ve čtyřech ročních obdobích. Fauna městského prostředí.

Jde o závěrečnou kapitolu projektu financovaného EU, který vyžadoval předběžná portfolia obsahující podobná díla a využívající sofistikovaný software jako součást výběrového řízení.

Každý muzejní projekt, jako je tento, pro mě čtvrtý, obnáší rozsáhlé přípravy, při kterých se mnohému dozvídám z konzultací s různými odborníky, jako jsou historikové, archeologové, biologové atd., kteří poskytují náhled do výstavních aspektů svých sbírek. Zároveň je součástí díla komplexní design a branding, včetně pozadí, ilustrací a informačních materiálů.

V průběhu projektu jsem vytvořila četné zakázkové objekty a stáhla mnoho hotových objektů z 3D Warehouse. Každá místnost musela být navržena jako samostatný projekt kvůli velkému množství prvků, které obsahují. Nastavení osvětlení bylo časově nejnáročnější. Jsem nadšena novým renderovacím jádrem, i když vyžaduje úplně jiný přístup než ten starý.

Dodavatel: Garzon Kft. Székesfehérvár.

Enikő Éva Várady

Kontaktní informace:

Mobil: 0040 740 176757
webové stránky:  https://www.forensis-design.ro/
e-mail: contact@forensis-design.ro