První návrh vytvořený pomocí ARCHLine.XP: domov laděný na individualitu – designérka: Krisztina Erdélyi

Mnoho let vytrvala Krisztina Erdélyi s ručním kreslením projektů. V roce 2017 však pocítila, že si přeje změnu. Tehdy se začala učit software ARCHLine.XP, který od té doby úspěšně používá pro projekty, o kterých sní její zákazníci. V blogu nám vypráví o učení softwaru a o prvním projektu, který celý vytvořila v programu ARCHLine.XP.

Velké prostory, oblíbené barvy – domov laděný na individualitu

prezentace prvního projektu architektky-interiérové designérky Krisztiny Erdélyi vytvořeného v ARCHLine.XP

„Svou kariéru architektky jsem zahájila v roce 1995 a pracovala jsem na několika programech (AutoCAD, ArchiCAD, Nemetschek). Interiérovému designu a bytové architektuře se věnuji od roku 2004. Jako interiérová designérka jsem své projekty zpočátku zpracovávala ručně, což mě opravdu bavilo. Z tohoto důvodu byl pro mne přechod těžký, když nastal čas pořídit si CAD program. Po dlouhém hledání jsem se rozhodla pro program ARCHLine.XP 2017, který jsem si okamžitě zamilovala.

Snadno a rychle jsem se naučila používat program na základní / střední úrovni, a přestože ho doposud neznám kompletně do hloubky, mohu s ním velmi efektivně vytvářet své projekty. Hojnost myšlenek, několik skic a již mohu tvořit / navrhovat budoucí prostory interaktivním způsobem. Konečný výsledek není úplně fotorealistický, ale to pro mě není ani cílem. Důležité je, že mohu svým zákazníkům představit atmosféru plánovaného prostoru, materiály a povrchy, které chci použít, a prostorové vazby, které tvoří základ mých návrhů.
Líbí se mi, že struktura a logika programu je velmi podobná způsobu, jakým jako projektantka myslím a díky rozličným nastavením objektů, se jako designér, necítím nijak omezená. Mohu svobodně tvořit.

Zde je ukázka mé první práce, kterou jsem vytvořila výhradně s tímto programem .

Budoucím domovem mých klientů byl jeden z bytů v nově vybudovaném rezidenčním parku. Původní půdorys nevyhovoval jejich potřebám, tak jsem ho přepracovala a vytvořila dva návrhy. Jeden s menší a druhý s větší přestavbou – ve které byla každá stěna přemístěna jinam, než byla původně. Pro tyto půdorysy jsem také vytvořila základní vizualizace s různými barevnými světy – což se mým klientům líbí. Tímto způsobem se mohli snadno rozhodnout, která verze by pro ně byla nejlepší. Rozhodně chtěli kontrastní, moderní a elegantní domov, který by odrážel jejich individualitu.

Verze 1 – ideový plán:

Verze 2 – ideový plán:

Definitivní návrh jsem vytvořila – podle jejich přání – s plánem větší přestavby půdorysu a s jejich oblíbenými barvami.
Obývacímu pokoji bylo dáno živé Ferrari červené barevné schéma, ložnici již trochu mírnější, svěží purpurové. Sousední velké prostory mají zavěšené stropy a jsou rozděleny sádrokartonovými příčkami. Téměř veškerý čalouněný a skříňový nábytek je individuálně navržen a pokud to bylo možné jsou skryty všechny korpusy, zástrčky a zásuvky. Skleněná stěna oddělující koupelnu od části ložnice bude také vyrobena na zakázku. Důležitým designovým prvkem je několik zavěšených svítidel a tapety, které tvoří páteř navrhovaného designu.

Finální vizualizace:

Vedle vizualizací a designu je pro mě nesmírně důležitá technická proveditelnost a přesné provedení dokumentace, takže na rozdíl od obvyklých plánů interiérového designu mé plány obsahují také spoustu technických informací, které jsem také vytvořila pomocí tohoto softwaru (Pozn ArchiSoft: software je kompletně v češtině a odpovídá projekční dokumentaci podle ČSN resp. STN).

Od zakoupení programu jsem vytvořila několik projektů s ARCHLine.XP. Jsem ráda, že jsem si tento program vybrala. Osvědčil se.

Další mé práce vytvořené v ARCHLine.XP jsou k dispozici na mých webových stránkách.“

Krisztina Erdélyi
architektka – interiérová designérka
www.erdelyikrisztina.hu