Absolventský projekt Laury Szatmári vytvořený pomocí ARCHLine.XP

Laura Szatmári představuje úlohu závěrečné zkoušky interiérového designu, ke kterému kompletně použila návrhový program ARCHLine.XP.

Úvodem
Nebylo pochyb, že se jednoho dne budu věnovat interiérovému designu, protože už delší dobu toužím po opravdu kreativní práci. Okamžitě jsem tedy využila období karantény pro zahájení studia kurzu interiérového designu ve vzdělávacím centru v Budapešti. V lednu 2021 jsem školu ukončila s obrovským nadšením a chvályhodnou 5. třídou.

Prezentace projektu
Klient mě oslovil s požadavkem navrhnout podle svých potřeb interiér bytu, který si nedávno pořídil.. Byt se nachází ve třetím patře nově postaveného bytového domu v klidné ulici jednoho vnitřního obvodu Budapešti. Nemovitost zakoupil majitel ještě ve výstavbě. Budova je postavena tradiční stavební technologií a má zděnou konstrukci. Byt má užitnou podlahovou plochu 112 m2 a součástí jsou také 3 balkony.

Očekávání:

  • Návrh obytného prostoru, ložnice rodičů a dětských pokojů na obou koncích bytu samostatně
  • Obývací pokoj-kuchyň-jídelna se vzdušným prostorným designem a velkým jídelním stolem
  • Návrh pracovního prostoru vhodného pro práci doma
  • Návrh šatníku a koupelny otevírající se z ložnice rodičů
  • Instalace oblíbeného skleněného panelu Sicis Electric Marble do jedné z koupelen
  • Návrh dětského pokoje pro dospívajícího chlapce a dětského pokoje pro malé děvče
  • Návrh prostorné prádelny, úložný prostor s velkou vestavěnou skříní

Technické požadavky:
Úprava topného systému bez přemístění kotle. Místo radiátorového vytápění bude podlahové.

Stylové zaměření, preference barev a materiálu:
Minimalistický styl, moderní nábytek, zemité tóny, teplé odstíny, použití luxusního materiálu, obložení s mramorovým vzorem, světlý ořech, použití černé a šedozelené barvy. Použití materiálů by mělo být vedle designu i funkční. Zákazníci preferují obklady teplých barev. Oblíbenou návrhářkou páru je světoznámá Zaha Hadid, jejíž pohovka Moon System Sofa je povinným prvkem vybavení v návrhu interiéru.

Kuchyně – jídelna – obývací pokoj:
Z předsíně se prosklenými posuvnými dveřmi vstupuje do obytného prostoru, kuchyně – jídelna – obývací pokoj. Podél levé a protilehlé stěny je umístěn čistý, minimalistický kuchyňský nábytek ze šedozelených MDF s křemennou kompozitní pracovní deskou a obložením stěn v bílé barvě s mramorovým efektem. Materiál horních skříněk je ořechová dýha. V popředí kuchyně jsou uzavřené úložné systémy. Rozmístění kuchyňské technologie bylo rozděleno podle oblíbenosti klienta. Pod okno se tak dostala dřezová vanička, u které jsme zvolili baterii s odnímatelnou sprchou, aby otevření okna nekolidovalo s překážkou. V jídelně je velký ořechový jídelní stůl se šesti židlemi. Speciální designový lustr činí místnost ještě exkluzivnější. Klenotem obývacího pokoje je černá pohovka Zaha Hadid Moon System. Na protější stěně je unikátní televizní skříňka a policová knihovna z černých MDF a ořechové dýhy středně hnědé barvy. Obložení za televizí, za kterým jsem schovala LED pásek, je ze stejného materiálu. Dvě stěny obývacího pokoje jsou ve stejné šedozelené barvě jako kuchyň. Celkový výraz jsem doplnila teplejším žlutým příslušenstvím. Uprostřed pravé stěny je umístěn pracovní prostor, jemně oddělen od zbytku obývacího pokoje.

Hlavní ložnice, šatník, koupelna 1:
Odbočíme -li z předsíně vlevo, můžeme chodbou přejít do koupelny napravo nebo přímo pokračovat do ložnice rodičů. Tato místnost se nese v minimalistickém stylu s odstíny šedozelené a světlé ořechové. Na levé stěně jsem vytvořila kosmetický koutek s obrovským kulatým zrcadlem se skrytým LED osvětlením. Vedle bílé manželské postele jsou noční stolky. Naproti postele za nástěnnou televizí je lehký ořechový obklad stěn vyrobený z lamel. Vedle vstupujeme posuvnými dveřmi do šatny, kde jsem navrhla vestavěnou skříň s posuvnými dveřmi se zrcadly a spodními zásuvkami, vyrobenou na míru. Když projdeme šatnou, vstoupíme do rodičovské koupelny, do které je přístup také z chodby. Místnost je pokryta velkými luxusními černými mramorovými obklady a na podlaze, za toaletou a ve sprše je obklad dekoru ořechového dřeva. Doplňky mají bronzovou barvu a nechybí ani kotel zakrytý nábytkem tmavě ořechové dýhy.

Koupelna 2:
Speciální modrá koupelna se nachází mezi dětskými pokoji, se samostatnou vanou, jedinečnou bílou umyvadlovou skříňkou z MDF s modrou křemennou deskou a velkým kulatým zrcadlem. Zvláštností místnosti je pokrytí pravé boční zdi skleněnými tabulemi Sicis mramorového vzoru.

Laura Szatmári

Návrhářka interiérů

Kontakty:Mobil: + 36 / 30-372-3086
e-mail:  lau.szatmari@gmail.com